Dbamy o podłoge codziennie ? Jesli tak, to jak ?

Do codziennej pielęgnacji używać środka Wisch OSMO (jedna nakrętka środka na 1 litr wody). Przy gruntownym czyszczeniu np. parkietu użyć w/w środek w proporcji 1:1 czyszcząc ryżową szczotką, następnie zebrać brud szmatką.

Do mycia parkietu należy użyć dwóch wiader (jedno wiadro z czystą wodą służy do płukania brudnego mopa, w drugim wiadrze wymieszać środek Wisch OSMO do namaczania czystego mopa). Bardzo ważne jest aby parkiet nie był zalewany, a jedynie przecierany wilgotnym mopem ze środkiem Wisch OSMO.

Jak usunąć drobne uszkodzenia podłogi ?

Do usunięcia miejscowych zabrudzeń (rysy od miękkiego obuwia) użyć środka w sprayu OSMO (nanieść cienką powłokę środka i następnie zetrzeć brud szmatką).
Środek ten uzupełnia również powierzchnię wosku, co oznacza że można go użyć do miejscowych napraw (po zeszlifowaniu uszkodzenia/zarysowania, odpylić powierzchnię, rozpylić środek i przetrzeć suchą szmatką).

Jak nadać podłodze dawny blask ?

Do okresowej odnowy uszkodzonych powierzchni parkietu użyć środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Wachsflege lub Wachsflege biel OSMO (w przypadku desek bielonych). Po naniesieniu na czysty parkiet bardzo cienkiej powłoki w/w środka (mop, szmatka), pozostawić na 10-30 minut i następnie spolerować suchą szmatką powierzchnię. Polerując po 10 minutach uzyskamy powłokę bardziej matową, a po 30 minutach powłokę o większym połysku. Ważne, aby pielęgnację tym środkiem wykonywać na intensywnie używanych powierzchniach gdzie powłoka twardego wosku uległa uszkodzeniom.

W normalnym domowym użytku można tę czynność wykonywać 1-4 razy w roku. Przy użytku publicznym (restauracje, sale taneczne) konieczne jest uzupełniać tę powierzchnię minimum 1-raz w tygodniu. Środkiem tym można również usunąć tzw. ?trudne plamy?. Należy na taką plamę nanieść środek pozostawić na kilka minut i zetrzeć zmiękczony brud szmatką.

Stało się ! Nasza podłoga potrzebuje poważniejszej naprawy, jak ?

W przypadku powstania uszkodzeń na powierzchni parkietu, należy je delikatnie zeszlifować włókniną poprzez polerowanie miejscowe, następnie usunąć pył i nanieść powłokę wosku ( np. szmatką). Po uzupełnieniu powierzchni twardym woskiem OSMO (odpowiedni olejowosk OSMO dobierzemy indywidualnie w naszym Salonie Sprzedaży) zetrzeć nadmiar czystą szmatką. Największym zagrożeniem dla parkietów/podłóg jest piasek mający kontakt z butami użytkowników.

Należy wyjątkowo zadbać o bardzo dobry system zbierania brudu (np. przed wejściem do domu oraz po wejściu). Stan naszych podłóg pokrytych powłokami Osmo, będzie uzależniony również od częstotliwości mycia środkiem do mycia podłóg olejowoskowanych OSMO oraz uzupełnianiem powierzchni wosku środkiem do pielęgnacji i czyszczenia wosku.