OK, mamy piękną podłogę litą, drewnianą. Rodzina zazdrości, znajomi zzielenieli z zazdrości a parapetówka się udała. No właśnie, parapetówka … a jak zadbać o podłogę by nic jej się nie stało ?

Zapraszamy do naszego poradnika.

Zalecenia ogólne pielęgnacji bieżącej i okresowej podłogi olejowoskowanej:

Podłogi drewniane, np. z naszej najlepszej fabryki producenta Panmar pokryte systemem Osmo charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia i inne).

Powłoki Osmo to zaawansowana technologicznie mieszanina naturalnych olejów (lniany, słonecznikowy, ostowy, sojowy) oraz twardych naturalnych wosków pochodzenia roślinnego (carnauba, candelila).

Olejowoski OSMO do podłóg drewnianych i desek tarasowych

Pigmenty zastosowane w produktach koloryzujących mają zastosowanie w przemyśle spożywczym co oznacza że są w pełni naturalne i ekologiczne. Produkt ten w naturalny sposób zabezpieczy każdą podłogę , ale nie zwolni nas z pielęgnacji.

Największym zagrożeniem dla podłóg pokrytych olejami Osmo jest piasek, ponieważ zewnętrzna powłoka jest bardzo twarda i przez to ulega zarysowaniom. Dlatego też pielęgnacja tych powłok ma kluczowe znaczenie w użytkowaniu Osmo. Podłogi pokryte tym systemem są bardzo trwałe i łatwe w pielęgnacji.

Chcesz wiedzieć więcej ? Czytaj dalsze części poradnika na naszym blogu.